Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

من حداقل از هفت سال گذشته که این امتیاز را داشتم که به نمایندگی از سرمایه گذاران برجسته معلول دادخواستهای مربوط به ثبت اختراع کار کنم ، علاقه خاصی به طعم خاصی از دعوای ثبت اختراع پیدا کردم. این همان بازی حق امتیاز دارویی (چنگ زدن؟) است که به موجب آن یک داروسازی یا یک شرکت بیوتکنولوژی دارای حق ثبت اختراع سعی می کند حق امتیاز زیادی را از سازندگان یک داروی پرفروش دریافت کند. برخی از نمونه های اخیر شامل موارد زیر است ناموفق تلاش Merck (از طریق خریداری Idenix) برای سود بردن از فروش رقیب Gilead در فروش بزرگ Hep C درمان Solvadi یا اسکان بزرگ استخراج شده از خود مرک از صاحبان حق ثبت اختراع Ono و Bristol-Myers Squibb در مورد حق ثبت اختراعات تحت درمان سرطان موفقیت آمیز مرک ، Keytruda.

این نوع پرونده ها دارای تمام عناصر لازم برای ایجاد یک تحلیل جالب از طرف سرمایه گذاران هستند. در وهله اول ، به طور معمول پول زیادی در معرض خطر است ، هر دو از حق امتیاز احتمالی در صورت معتبر بودن و نقض حق ثبت اختراع ادعا شده – به ویژه از آنجا که نرخ حق امتیاز در فضای داروخانه می تواند مقادیر بالاتر از مورد ثبت اختراع فن آوری معمولی شما باشد ، حداقل طبق مدار فدرال – و همچنین از نظر نوسانات بالقوه قیمت سهام طرفین دعاوی براساس اخبار پرونده. دوم ، به دلیل خطراتی که درگیر شده است ، وکالت به طور کلی بالاترین درجه را دارد ، چراکه چراغ های اصلی نوار ثبت اختراع به نمایندگی از مشتریان خود پیروزی کامل را دنبال می کنند. سوم ، علم درگیر با ایجاد حق ثبت اختراع گسترده و ادله آشکار پیچیده مبتنی بر اثبات تحقیق و توسعه پیشرفته در زمان ثبت اختراع – یا افشای کار صاحب حق اختراع به عنوان زمین خواری آشکار ، به سمت پیشگامانه گرایش دارد. در کنار هم ، معمولاً موارد زیادی وجود دارد که می توان هنگام کار از طرف سرمایه گذاران برای این موارد حق امتیاز دارویی ، در مورد آنها تحقیق و توضیح داد.

حتی هنگامی که یک داروی اولیه در حال حرکت به سمت وضعیت پرفروش است ، پرونده ای برای گرفتن حق امتیاز شروع می شود و حتی هیجان انگیزتر است. نمونه فعلی چنین پرونده ای بحث و جدال بین Seagen و AstraZeneca / Daichii Sankyo (DSC) بر سر درمان سرطان گروه دوم Enhertu است. با نتایج امیدوار کننده در برابر موارد سخت سرطان پستان و معده که قبلاً به دست آمده است ، فعلی برآورد هستند که Enhertu به سرعت به یک داروی میلیارد دلاری در سال در فروش تبدیل خواهد شد و اعتبار آن به ترتیب کوتاه بیش از 1 میلیارد دلار پرداخت شده توسط AstraZeneca برای حقوق فروش از DSC تأیید می شود. اگرچه موفقیت اولیه تجاری آنهرتو و وعده اضافی برای حتی بیشتر از حد خیر مطمئنا مورد استقبال سازندگان آن قرار گرفته است ، اما همچنین مورد توجه سیگن قرار گرفته است که در اواخر سال یک پرونده علیه نهاد خارجی (ژاپن) DSC در منطقه شرقی تگزاس تشکیل داد اکتبر سال 2020

همانطور که انتظار می رود ، پاسخ اولیه از طرف DSC تهاجمی بوده است. اکنون که مدتی از تشکیل پرونده می گذرد ، نتایج تلاش های اولیه دفاع DSC شروع به ورود می کند. در 28 ژوئن 2021 ، قاضی EDTX Gilstrap تصمیمات DSC را برای برکناری و انتقال به نفع Seagen تصمیم گرفت. این خبر ناخوشایند برای DSC چند روز پس از آن منتشر شد که PTAB از تأسیس دو پروسه بررسی پس از اعطای هزینه اعطا شده توسط DSC علیه حق ثبت اختراع 039 سیگن در تاریخ Fintiv زمینه. این واقعیت را اضافه کنید که پرونده قضاوت اعلامیه DSC خود که علیه Seagen در دلاور تشکیل شده است ، باقی مانده است و پیروز اصلی در دورهای ابتدایی این دوره ثبت اختراعات چندمنظوره Seagen بوده است. در همان زمان ، Seagen یک راه طولانی برای جبران هزینه DSC بر اساس یک پیروزی آزمایشی و البته تسویه حساب وجود دارد. (به طور بالقوه باعث پیچیده شدن مسائل در این میان تصمیم در داوری آغاز شده توسط Seagen علیه DSC در مورد مالکیت فناوری زیربنایی برای Enhertu است.)

در حال حاضر ، به نظر می رسد که حداقل به نظر می رسد سیگن علیرغم تلاش DSC برای برهم زدن یا انتقال پرونده ، می تواند علیه انجمن DSC در انجمن انتخابی خود ، EDTX ، قدم بگذارد. در مورد این سوال که آیا پیام شفاف سیگن برای ارسال شکایت خود علیه DSC ظرف دو دقیقه از زمان صدور حق ثبت اختراع 039 ارسال شده است ، قاضی گیلستراپ دریافت که “حقوق ثبت اختراع در کل کشور در نیمه شب به وقت شرقی در تاریخ صدور اعطا شده است” حوزه قضایی EDTX بر ادعای سیگن حتی اگر ساعت تنظیم پرونده در نیمه شب ساعت مرکزی نرسیده بود. استدلال های DSC در مورد عدم صلاحیت شخصی سرنوشت مشابهی داشت ، حداقل تا حدی به این دلیل که “DSC تصمیم به انجام آزمایشات بالینی برای آنهرتو در بیمارستانهای انکولوژی تگزاس” در کنار تلاش های تجاری بعدی خود در تگزاس برای این دارو گرفت. تکمیل سه گانه تصمیمات منفی برای DSC ، نتیجه گیری قاضی گیلستراپ است که پرونده DSC برای اقدام DJ Delaware خود علیه “اختراع 039 – پس از پرونده قضایی EDTX -” اقدامی علیه اقتصاد قضایی بوده است. تلاش برای انتقال پرونده به دلاور – رد شد.

در نهایت ، تصمیم قاضی گیلستراپ برای اجازه دادن به پرونده Seagen برای جلو رفتن در EDTX صرفاً یک جدول تنظیم کننده رویداد اصلی است که باید دنبال شود. در عین حال ، همیشه جالب است که شما چنین اختراع ثبت شده بالقوه ارزشمندی را داشته باشید – در این مورد ، حق اختراع 039 Seagen – که هدف اصلی آن حق امتیاز دارویی (پیش بینی شده ، حداقل) میلیارد دلاری است. بدون شک بسیاری از تحولات اضافی مورد علاقه در جنگ مداوم در این اختلاف ارزش بالا وجود خواهد داشت. در همین حال ، ما قبلاً تأیید کرده ایم که وقتی ساعت به نیمه شب می رسد ، اختلافات مربوط به ثبت اختراع ادامه دارد.

لطفا در صورت تمایل برای ارسال نظر یا س toال از طریق [email protected] یا از طریق توییتر برای من ارسال کنید: gkroub. پیشنهادات یا افکار موضوعی مورد استقبال قرار می گیرد


گاستون کروب در بروکلین زندگی می کند و شریک بنیانگذار آن است Kroub ، Silbersher و Kolmykov PLLC، بوتیک دعاوی مربوط به مالکیت معنوی ، و مشاوران ماركمن LLC، یک مشاوره پیشرو در زمینه موضوعات ثبت اختراع برای جامعه سرمایه گذاری. رویه گاستون در مورد دعاوی مربوط به مالکیت معنوی و مشاوره های مربوطه با تمرکز شدید بر موضوعات ثبت اختراع متمرکز است. می توانید در [email protected] یا او را در توییتر دنبال کنید: gkroub.

logo-footer