Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اندرو راس سورکین ستون DealBook را برای نیویورک تایمز می نویسد. در یک خبرنامه اخیر او به مقاله ای از ریچ هندلر، مدیر عامل شرکت جفریز مالی. هندلر در مورد 20 چیزی که آرزو می کند کسی در اولین روز کار خود به عنوان یک تحلیلگر به او گفته باشد ، می نویسد.

چیزی که هندلر آرزو می کند می دانست برای وکلای تازه وارد تازه کار یا وکیل باسابقه بیشتر برای اجرای یک برنامه جدید اعمال می شود. محدودیت های فضا اجازه نمی دهد که من در مورد همه 20 بحث کنم ، اما من برخی از مواردی را انتخاب کرده ام که به نظر من بیشتر مربوط به وکلا است.

اگر موضوعی وجود دارد که از لیست خواسته های هندلر عبور می کند ، یادگیری آن هم در محل کار و هم در خارج از کار است. او آرزو می کند کوشش قوی تری برای توسعه روابط با افراد جوان در هر مشتری داشته باشد. “وقتی شما وقت می گذارید و با شخصی که در سن جنگیدن نیز قرار دارد رابطه ای واقعی برقرار کنید ، این پیوند می تواند به بنیادی تبدیل شود که یک عمر طول می کشد.”

تا آنجا که می توانید در مورد همه چیز بیاموزید. بله ، سر خود را پایین بگذارید تا کارتان تمام و کمال انجام شود ، اما هرچه بیشتر درمورد کارهایی که همکارانتان انجام می دهند بیاموزید به این معنی است که شانس بسیار بیشتری برای مدیریت فعالانه حرفه خود و انجام بهترین انتخاب ها برای خود خواهید داشت.

همکاری و مشارکت بسیار حیاتی است. با نگاه به گذشته ، هندلر می گوید که در واقع هیچ وقت هیچ رقابتی بین هم سن و سالانش وجود نداشته است. او می گوید آنها را بشناسید و تا آنجا که می توانید از آنها حمایت کنید. “افراد تیز باز ، بازی و بیش از حد رقابت که ممکن است برای اولین بار از دروازه خارج شده باشند ، به طور کلی کسانی هستند که شسته شده اند.” Tortoise v. آیا کسی وجود دارد؟

فکر خود را انجام دهید. خوب است که از افرادی که به آنها اعتماد دارید نظر بپرسید ، اما در پایان روز ، این درست است شما محصول کار بر اساس شما فكر كردن. “اگر فقط این کار را انجام دهید و به ندرت فکر کنید و پردازش کنید ، نمی توانید رشد کنید.” تفکر عمل بیهوده ای نیست.

اطمینان حاصل کنید که در حد امکان ، در جلسات مشتری ، تماس تلفنی و میادین شرکت کنید. قاطع باشید عضو ارشد تیم همیشه می تواند درخواست شما را رد کند ، اما این داستان قدیمی “اگر شما نپرسید ، نمی گیرید” است.

اگر ایده هایی برای بهبود چیزی دارید ، صحبت کنید. همانطور که هندلر اشاره می کند ، “این ممکن است کار بیشتری باشد [for you]، اما همچنین می تواند تفاوت ساز باشد ، بنابراین چرا امتحان نمی کنید. “

یاد بگیرید که با تمام افرادی که با آنها کار می کنید در تماس باشید. شما هرگز نمی دانید که چگونه مسیرها در آینده عبور می کنند.

تجارت را بفهمید. من بارها به مشاوره خارج پیشنهاد کردم که مدتی را در یک شعبه بگذرانند تا از جنبه عملیاتی (جایی که بیشتر ادعاها مطرح می شود) اطلاعات کسب کنند. کار فروشنده ، وظیفه مدیر عملیات و فشاری را که آنها همیشه متحمل می شوند ، بفهمید تا هرگز هنگام فروش متقابل محصولات اشتباه نکنند. قدردانی و درک از تجارت باعث می شود درک درستی از زمان طرح ادعا ، نحوه بوجود آمدن آن و نحوه حل آن آسان تر باشد. هیچ کس به پیشنهاد من مرا قبول نکرد.

پیامدهای واقعی زندگی کاری را که انجام می دهید در نظر بگیرید. آیا شما در حال ساخت یک معامله هستید؟ نمایندگی موکل در دعوا؟ به این فکر کنید که اگر دهانه معامله ، اگر در دادخواست اسلحه سیگار کشیده شود ، چه اتفاقی می افتد. عواقب واقعی زندگی افراد درگیر چیست؟ فکر نکنید که کمتر از آن چیزی است که هست. اینطور نیست

فرهنگ شرکت یا حقوقی خود را بیاموزید و درک کنید ، چرا کارها را به روشی انجام می دهد. آیا با این فرهنگ راحت هستید یا احساس می کنید مثل ماهی روی دوچرخه هستید؟ جاذبه در فرهنگ ضروری است ، چه برای همیشه وجود داشته باشد و چه یک شرکت نوپا. اگر مقادیر یکسانی را نداشته باشید ، خوشحال نخواهید شد. فیش های هنگفت باعث رفع دردسر نمی شوند.

هندلر مردم را تشویق می کند تا در خارج از دفتر کار با همکاران شما آشنا شوند: قهوه ، ناهار ، مکانی دور از آنجا. و گوشی هوشمند خود را روی میز خود بگذارید. آیا می توانید زمانی را تصور کنید که هیچ تلفن هوشمندی وجود نداشته باشد؟ مگر اینکه معامله ای فوری بسته شود یا مسئله دادرسی داشته باشید و نیاز به توجه فوری دارد ، به همکاران خود احترام توجه کامل خود را بدهید. (به عنوان یک وکیل بانوی پیر ، من نه تنها زمانی را تصور می کنم که هیچ تلفن هوشمندی وجود ندارد ، بلکه آن روزها زندگی می کردم … تلفن های دوار ، اپراتورهای مسافت طولانی ، دایره المعارف ها به جای ویکی پدیا ، فکس ، اینترنت و غیره)

هندلر در مورد سلامتی ، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی ، می گوید حتی اگر همه فشارهای ایجاد شده توسط همسالان ، مدیران و شما واقعی باشد ، عدم دستیابی به درجاتی از تعادل برای خانواده ، روابط و سلامتی منجر به فرسودگی شغلی می شود. با افزایش سطح فرسودگی شغلی ، ارزش شما کاهش می یابد.

اجازه ندهید مردم با شما بد برخورد کنند. اگر با شما مانند یک درب درب برخورد شود ، پس یکی می شوید. اجازه ندهید که این اتفاق برای شما بیفتد. اگر این رفتار برای شما غیرقابل قبول است ، بگویید. من به یاد یک کارتون قدیمی می افتم ، به یاد نمی آورم چه چیزی در آن از شخصیت موش پرسیده شده بود: «آیا تو مرد هستی یا موش؟ خوب ، فریاد بزن. “

مرخصی بگیرید از دفتر جدا شوید. تلفن هوشمند را در جایی دور از دسترس قرار دهید. تا زمانی که شما از دنیا رفته اید ، جهان به چرخش ادامه خواهد داد. به یاد داشته باشید که هیچ کس غیر قابل تعویض نیست ، حتی اگر ممکن است خلاف این فکر کنید.

از فرصتی که شغل فراهم می کند قدردانی کنید. هندلر می گوید که “علی رغم همه مشکلات ، کار بی پایان و زندگی در قطب توتم ، اگر کار خود را به درستی در یک شرکت با کیفیت انجام دهید … واقعاً تجربه ، مهارت ها ، دیدگاه و روابط شما را برای یک عمر پایدار فراهم می کند. ” او در نقطه است.

هندلر به همه ما یادآوری می کند که حتی اگر به شما گفته شود چیزی “زندگی و مرگ است” ، اینگونه نیست. به من اعتماد کن


جیل سوئیتزر بیش از 40 سال عضو فعال دادگستری ایالت کالیفرنیا بوده است. او به خاطر سپردن وکالت در زمانی آرامتر و ملایم تر. او کار حقوقی متنوعی داشته است ، از جمله حضور در سمت معاون دادستان منطقه ، یک تمرین انفرادی ، و چندین بازی در خانه ارشد. او اکنون به طور تمام وقت واسطه است ، که به او این فرصت را می دهد تا دایناسورها ، هزاره ها و افرادی که در این بین هستند با هم تعامل داشته باشند – این همیشه مدنی نیست. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected].

logo-footer