Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


اسکرین شات یوتیوب

Libs of TikTok اخیراً پس از ستونی توسط تیلور لورنز، روزنامه نگار واشنگتن پست و تعلیق توسط توییتر، بسیار در اخبار بوده است. لورنز در برنامه “منابع موثق” CNN حضور داشت که برایان استلتر نوشته های او را ستایش می کند و می گوید: “من نمی توانم صبر کنم تا ببینم در آینده روی چه چیزی کار می کنید.”

با این حال، این یکی از توجیهات کلیدی برای قطعه ای بود که در مصاحبه برجسته شد. لورنز گفت که واشنگتن پست میزبان را هدف قرار داده است زیرا ممکن است او یک خارجی باشد. از زمان داستان‌های تبانی روسیه، رسانه‌ها ترس از اینکه چگونه «خارجی‌ها» مخفیانه بر جامعه، سیاست و فرهنگ ما تأثیر می‌گذارند، دامن زده‌اند. به طور فزاینده ای به نظر می رسد که “آنها ممکن است خارجی باشند” اکنون فریاد تجمع چپ برای توجیه هر افراط و تفریط است.

ستون Post تقریباً در همان زمانی اجرا شد که توییتر علیه Libs TikTok حرکت کرد. تعلیق به ویژه عجیب بود زیرا سایت متهم به “رفتار نفرت انگیزبه دلیل ارسال مجدد آن از لیبرال ها که در مورد خودشان صحبت می کنند. قابل ذکر است، بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که ویدئوهای وزرای انجیلی و شخصیت‌های محافظه‌کار را برای استفاده در سایت‌های لیبرال تماشا و بازنشر می‌کنند. که شامل “ساعت بال راست” توسط مردم لیبرال برای راه آمریکایی اداره می شود.

لورنز به دلیل پیوستن به گروه‌های لیبرال مانند Media Matters در هدف قرار دادن Libs TikTok مورد حمله قرار گرفت. هم لورنز و هم این گروه‌های دیگر اعتراف می‌کنند که به دنبال این سایت رفتند زیرا این سایت در بحث بر سر برنامه‌های رادیکال ادعایی در مدارس تأثیر داشت.

بسیاری از جناح راست اعتراض کردند که لورنز به تازگی در یک مصاحبه احساسی در تلویزیون ملی ظاهر شده است که نشان می دهد هدف قرار گرفتن در رسانه ها چقدر “وحشتناک” و ناعادلانه است. همین امر باعث شد تا منتقدان به تعقیب او برای میزبانی این سایت و انتشار جزئیاتی از کار و هویت او اعتراض کنند:

نظر لورنز این است که سایت اکنون آنقدر تأثیرگذار است که هویت موسس آن خبر مشروع بود. با این حال، این قطعه دارای عناصر کلاسیک یک کار موفق بود، به ویژه با توجه به اقدامات جانبی انجام شده توسط گروه هایی مانند Media Matters و Twitter.

لورنز و واشنگتن پست به دلیل انتشار مجدد دیدگاه‌های این معلمان، به توصیف سایت به عنوان درگیر سخنان نفرت انگیز پیوستند. لورنز به سی‌ان‌ان گفت که این یک حساب نفرت LGBTQ است که هدف اصلی آن حذف ترنس‌ها و LGBTQ از زندگی عمومی و هدایت این روایت‌های بسیار مضر در اطراف افراد ترنس است.

با این حال، لورنز اصرار داشت که او و پست نگران بودند که آن خارجی لعنتی ممکن است پشت سایت باشد:

او گفت: “خب، اینطور نبود – می توانم بگویم که توصیف قدرت این حساب به همان اندازه مهم است.” «من فکر می‌کنم به ندرت پیش می‌آید که یک حساب کاربری به این سرعت شهرت پیدا کند و این روایت‌ها را به این شیوه مؤثر شکل دهد، به‌ویژه علیه افراد ترنس. بنابراین، من بودم — منظورم این است که داستان من به نوعی طولانی بود، اما واقعاً می‌خواستم این موضوع را مانند اهمیت این حساب بیان کنم. و من فکر می‌کنم به‌عنوان کسی که صنعت اینفلوئنسر را پوشش می‌دهد، بسیار مهم است که بدانیم چه کسی در این راه تأثیرگذار است. منظورم این است که با همه چیزهایی که می‌دانستیم، این می‌توانست یک بازیگر خارجی باشد، درست است، یا کسی – فقط ما نمی‌دانستیم.»

البته او آشکارا متوجه شد که بازیگران خارجی پشت سایت حضور ندارند اما همچنان قطعه موفق را انجام داده است. با این حال، سؤال این است که چرا میزبان فردی در کشور دیگری بود که مخالفت های مشابهی با چنین برنامه های ادعایی رادیکال در مدارس داشت.

یک عنصر بیگانه هراسی رو به رشد در چنین گزارش هایی وجود دارد که به گروه های راست افراطی در دهه 1950 بازمی گردد. این امر به ویژه در افرادی که «اینفلوئنسرها» را پوشش می‌دهند، گروهی از افراد در رسانه‌های اجتماعی که به‌طور قابل‌توجهی از نظر وسعت فراملی هستند، قابل توجه است. رسانه های اجتماعی مرزهای ملی را با بسیاری از تأثیرگذارترین چهره ها از خارج از کشور پاک کرده اند. به همین ترتیب، بسیاری از جنبش‌های سیاسی فراملیتی هستند و سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های آزادی‌های مدنی در آن سوی مرزها کار می‌کنند.

قابل توجه است که فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد می گوید که «بیگانه هراسی» برای اولین بار در سال 1909 در یک هفته نامه لندن ظاهر شد، زمانی که باستان شناسان آلمانی و ایتالیایی نظرات یک مورخ و جغرافی دان فرانسوی را که با نتیجه گیری های خود در مورد روم باستان در تضاد بود، پسندیدند. آنها دیدگاه های پل فردریک گاکلر را بر اساس خارجی بودن او مورد حمله قرار دادند.

خود واشنگتن پست دارد محکوم کرد چنین استدلال‌های بیگانه‌هراسی «ترس‌پروری»، هر چند آن را به راست و ترامپ گره می‌زند.

شایان ذکر است، استلتر (که صدایی برای سانسور برای مبارزه با اطلاعات نادرست بوده است) نپرسید که چرا پست به خارجی‌های احتمالی که در پشت سایر سایت‌های با نفوذ از سمت چپ کمین کرده بودند، نپرسید. او به سادگی این دیدگاه قدیمی را پذیرفت که «آنها ممکن است خارجی باشند» تا هدف قرار دادن یک سایت محافظه کار را توجیه کند، گویی لورنز به تازگی بر روی Libs TikTok روشن شده است.

لورنز در توضیح این موضوع مخالف بود:

می دانید، توجه داشته باشید که آیا حساب یوتیوب یا اینستاگرام یا تیک تاک یا توییتر، و من فکر می کنم باید، یک قدم به عقب برداریم و مطمئن شویم که می دانیم اخبارمان را از چه کسی دریافت می کنیم، مطمئن شویم که همه چیز در چارچوب است. به درستی و نه صرفاً چیزهایی را بخریم که، می‌دانید، به ما می‌خورند – دیدگاه‌هایی که قبلاً داریم، اگر منطقی باشد.»

ممکن است کمی «معنی‌تر» باشد اگر پست سایت‌هایی را با قدرت یکسانی در سمت چپ هدف قرار دهد تا ببیند آیا خارجی‌هایی وجود دارند که در سایه‌ها پنهان شده‌اند و می‌خواهند بحث‌های ما را «قاب‌بندی» کنند یا «از دیدگاه‌های ما تغذیه کنند». با این حال، بار دیگر، تمرکز بر ملیت اینفلوئنسرها سؤالات جدی را در مورد سوء ظن یا تحقیر اینفلوئنسرها مطرح می کند زیرا آنها آمریکایی نیستند. ما در یک بازار جهانی از ایده ها و، بله، تأثیرات زندگی می کنیم. در واقع، این وبلاگ اغلب در مورد حملات به آزادی بیان یا سایر حقوق در کشورهای خارجی اظهار نظر می کند. در واقع، بسیاری از حامیان دگرباشان جنسی (از جمله منتقدان Libs of TikToc) شهروندان خارجی هستند اما دیدگاه های آنها به دلیل ملیت آنها کاهش نمی یابد.

زمانی که لورنز به میزبان به دلیل حذف توییت ها حمله کرد، بخش جالب دیگری از مصاحبه وجود داشت:

می‌دانید، به عنوان مثال، این زن روزی که مقاله من منتشر شد، هزاران توییت را حذف کرد، زیرا متوجه شد که تحت نظارت بیشتر قرار خواهد گرفت و می‌تواند دریافت کند – که مردم واقعاً شروع به بررسی حساب او خواهند کرد. ”

لورنز متهم شده است قفل کردن حسابش برای جلوگیری از دسترسی در گذشته اخیراً بحثی وجود داشت که هزاران توییت قدیمی لورنز حذف شده است از بایگانی های قابل دسترسی توسط WayBack Machine (اگرچه هیچ پاسخی در مورد اینکه آیا لورنز چنین حذفی را درخواست کرده است یا خیر) وجود ندارد.

این مصاحبه است:

Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer