Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در حالی که یک گزارش گسترده گاردین در مورد صنایع غذایی ایالات متحده اخیراً نگرانی های انحصاری ایجاد شده است ، یکی دیگر از آمارهای جدید مربوط به کشاورزی عمدتا تحت رادار قرار گرفته است.

همانطور که VICE اشاره کرده است، یک مطالعه این هفته منتشر شد در Current Biology نشان می دهد که وکلا تنها کسانی نیستند که پس از مصرف کافئین تمرکز بیشتری بر کار دارند.

محققان در این مطالعه زنبورهایی را مشاهده کردند که آموزش دیده بودند تا بوی توت فرنگی را با پاداش شیرین مرتبط کنند ، در حالیکه به برخی از زنبورها دوز کافئین در آموزش داده شد و به برخی دیگر کافئین داده نشد.

هنگامی که زنبورها با گلهای معطر توت فرنگی و دیگر گلهای مزاحم به منطقه پرواز رها شدند ، زنبورهای دریافت کننده دوز کافئین جلوتر آمدند-70 درصد زنبورهای کافئین دار ابتدا از گلهای توت فرنگی دیدن کردند ، در مقایسه با 60 درصد زنبورهای بدون کافئین

سارا آرنولد از دانشگاه گرینویچ ، سرپرست این مطالعه ، به VICE گفت که این یافته ها “در مورد جنبه های رفتار زنبورعسل (که به طور طبیعی در شهد برخی از گیاهان وجود دارد) و سایر محصولات طبیعی شهد می تواند تحت تأثیر قرار گیرد و تحت چه مواردی ایجاد می شود. شرایط و نحوه استفاده گسترده تر از آن در گرده افشانی محصول. “

یافته های مطالعه نشان می دهد که وزوز کافئین به زنبورها کمک می کند تا کارهای خود را بهتر انجام دهند [VICE]


جرمی بارکر مدیر بازاریابی محتوا برای Breaking Media است. در صورت تمایل به به او ایمیل بزنید با سوالات یا نظرات و به در LinkedIn متصل شوید.

logo-footer