Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

با گذشت یک سال از ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 ، مشاغل هنوز با سوالات پیچیده ای در رابطه با قراردادها ، مسئولیت ، و دستورالعمل های همیشه تغییر یافته از مقامات فدرال و محلی روبرو هستند. همانطور که مشتری ها به دنبال راهنمایی هستند ، وکلا به منابع اطلاعاتی معتبر نیاز دارند.

در رساله جدید PLI Press ، COVID-19 و سایر موارد همه گیر: چالش های تجاری و حقوقی، جیمز تی اوریلی و فیلیپ هاگان متخصصان تنظیم بهداشت و ایمنی عمومی زمینه و تجزیه و تحلیل را برای وکلا ارائه می دهند. این رساله اولین نشریه برای پرداختن به این مسائل در حال تکامل است که ترکیبی از توصیه های عملی با آخرین تحقیقات علمی و راهنمایی های ارگانهای مهم دولتی است.

در اینجا چند نکته اساسی برای کسب و کارها – و مشاوره آنها – وجود دارد که باید در کنار چالش های ناشی از همه گیری در نظر بگیرند:

قراردادها کلیدی است. اگر مسواک نزده اید فورس ماژور از زمان دانشکده حقوق ، اکنون زمان خوبی برای مرور مجدد این مفاهیم و سایر مفاهیم قرارداد است. یک فصل در مورد “COVID-19 ، قراردادها و دفاعهای ناامیدی” مروری بر قانون قراردادها برای مشاغلی است که ممکن است شاهد وقوع عملیات خود در اثر بیماری همه گیر باشند ، در حالی که آنها ، فروشندگان یا اشخاص ثالث قادر به انجام قرارداد نیستند. بعلاوه فورس ماژور بندها ، O’Reilly و Hagan موارد قابل پیش بینی بودن ، و دفاع از عدم عملکرد مانند عدم امکان ، غیر عملی بودن و ناامیدی از هدف را بررسی می کنند.

کارفرمایان باید به طور مداوم خطرات و تعهدات را در فضای کاری خود ارزیابی کنند. OSHA توصیه هایی برای چگونگی ارزیابی مشاغل از طریق انتشار COVID-19 در محل کار خود و سیستم های طراحی برای جلوگیری از انتقال ، ارائه داده است. این موارد شامل هر دو کنترل مهندسی ، مانند طراحی مجدد فضای کار و به روزرسانی سیستم های تصفیه هوای مطب ، و کنترل های اداری است که از طریق “شیفت کاری مبهم ، عملیات کوچک سازی ، ارائه خدمات از راه دور و سایر اقدامات کاهش تماس ، تماس فرد با شخص را کاهش می دهد. ” در رساله ، اورئلی و هاگان این توصیه ها و سایر توصیه ها را در رهنمودهای عملی تطبیق می دهند.

این کتاب شامل مروری بر ادعاهای مسئولیت محل کار ، بررسی مسئولیت بالقوه کارفرما برای کارکنانی است که ویروس را در کار خود منقبض می کنند. نویسندگان درباره نظریه های بالقوه مسئولیت که کارفرمایان باید از آنها آگاه باشند و مشکلات ثبوتی که طرفین با آن روبرو می شوند ، بحث می کنند. در این زمینه ، آنها همچنین در پیچیدگی های ردیابی تماس فرو می روند زیرا مربوط به مسئولیت کارفرما و شواهد آلودگی است. علاوه بر این ، آنها در مورد خطرات مربوط به مسئولیت نه تنها از طریق کارمندان مبتلا به ویروس ، بلکه از طریق مشتریان و سایر افراد مبتلا به ویروس صحبت می کنند. نویسندگان ، مروری بر برخی از مفاهیم خلافکاری ، توضیحی درباره برنامه های جبران خسارت کارگران ، و بار دیگر از راهنمای OSHA ، یا فقدان آن بهره می گیرند و تعامل این مفاهیم را با توجه به مسئولیت کارفرما توضیح می دهند.

روی پاسخ فعال تمرکز کنید. نویسندگان می گویند ، فارغ از نوع شغل خود ، همه کارفرمایان باید برنامه های پاسخ فعال داشته باشند که احتمال مواجهه COVID-19 با کارمندان و مشتریان خود را به حداقل برساند. CDC و سایر نهادهای دولتی راهنمایی هایی را ارائه می دهند که می توانند در سناریوهای عملیاتی تجاری گنجانده شوند.

برای “قوهای سیاه” برنامه ریزی کنید. به عبارت دیگر: انتظار غیرمنتظره را داشته باشید. اکنون که یک واقعه نادر با عواقب شدید جهانی واقع شده است ، مشاغل تلاش خواهند کرد تا قراردادها و برنامه های تجاری را با در نظر گرفتن سناریوهای ریسک ، ساختار دهند. هنگام مشاوره دادن به مشاغل در زمینه برنامه ریزی و مسئولیت ، به این رویدادهای “قو سیاه” فکر کنید و بر اساس آن استراتژی هایی را تدوین کنید.

برای بارگیری یک فصل تعریف شده از COVID-19 و سایر موارد همه گیر: چالش های تجاری و حقوقی از PLI ، کلیک کنید اینجا.

از PLI بازدید کنید توسعه ویروس کرونا صفحه برای دسترسی به پخش های اینترنتی مرتبط و برنامه های درخواستی.

logo-footer