Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اخبار SCOTUS
ساموئل آلیتو در سخنرانی

قاضی ساموئل آلیتو در دانشکده حقوق دانشگاه نوتردام سخنرانی می کند.

قاضی ساموئل آلیتو روز پنجشنبه از رسانه ها به دلیل استفاده از اصطلاح “شوم” “محوطه سایه” برای محکمه کردن دادگاه به عنوان “دستگیری توسط یک گروه خطرناک که برای پیدا کردن راه خود به روشهای زیرکانه و نادرست متوسل می شود” انتقاد کرد.

او انتقادات خود را در سخنرانی زنده و یک ساعته ای در دانشگاه نوتردام به عمد با عنوان “داک اضطراری” مطرح کرد. سخنرانی وی آخرین مورد از سری مذاکرات اخیر است که در آن قضات از نحوه پوشش رسانه ها در دادگاه شکایت کرده اند ، اگرچه آلیتو اولین کسی است که بر قسمت سایه تمرکز کرد.

ویلیام بود ، استاد حقوق دانشگاه شیکاگو اصطلاح “سایه سایه” را ایجاد کرد در سال 2015 به دستوراتی که دادگاه خارج از فرایند رسمی رسیدگی به استدلال ها ، دریافت جلسات توجیهی وسیع و صدور نظراتی که اساس یک پرونده را حل می کند ، مراجعه کند. بسیاری از دستورات سایه بان با درخواست های سریع برای امداد اضطراری سروکار دارند و رسیدگی اخیر دادگاه به چنین درخواست هایی انتقاد برخی کارشناسان حقوقی ، مفسران لیبرال و سیاستمداران را برانگیخته است. اظهارات آلیتو درست 24 ساعت پس از کمیته قضایی سنا مطرح شد در مورد موضوع بحث کردبه

علیتو ​​گفت که هیچ چیز جدیدی در مورد نحوه رسیدگی دادگاه به درخواست های اضطراری وجود ندارد ، مگر این واقعیت که اینترنت در حال حاضر به قضات اجازه می دهد بلافاصله اوراق طرفین را دریافت کنند ، به پرونده کامل در دادگاه های زیر دسترسی پیدا کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. هر جا ، هر زمان

قابل ذکر است که همین اینترنت به تقویت انتقادات اخیر از سایه سایه کمک کرده است. آلیتو 10 نقد جداگانه را انتخاب کرد و قصد داشت “به آفتاب برسد و سایه های خیالی را از بین ببرد”. او هر کدام را مرور می کرد ، گاهی با ذکر منبع ، غالباً آگاهی کافی از گفتمان عمومی درباره دادگاه را آشکار می کرد.

او با رد کردن “احمقانه ترین ، آزاردهنده ترین” انتقادات – که او این تصور را توصیف کرد که گاهی اوقات قضات تصمیمات اضطراری را در اواخر شب صادر می کنند تا روزنامه نگاران را در هنگام خواب مجبور کنند. او گفت که تصمیمات دیرهنگام تقریباً همیشه به این دلیل است که دادگاه در حال کار روی یک مهلت است. دیوان عالی به تازگی آن را صادر کرده است تصمیمی که اجازه می دهد قانون محدود کننده سقط جنین در تگزاس به قوت خود باقی بماند در 11:58 بعد از ظهر – یک روز کامل پس از مهلت مقرر برای اجرایی شدن قانون.

آلیتو در طول سخنرانی خود چندین بار از قانون سقط جنین “جدید و بحث برانگیز” در تگزاس استفاده کرد. او تصمیم دادگاه در مورد تگزاس را عامل اصلی انتقادات اخیر دانست ، همراه با دو تصمیم برای مسدود کردن هر دو تصمیم CDC توقف جدید تخلیه مجدد و تلاش دولت بایدن برای لغو دوران ترامپ سیاست “در مکزیک بماند”به پاسخ به مفسراني كه دادگاه را متهم به ابطال عمومي كردند رو علیه وید بدون جلسه رسیدگی ، آلیتو گفت که دادگاه “چنین کاری نکرد”. وی به حدی بدون دستور در یک پاراگراف دادگاه اشاره کرد: “این دستور بر اساس هیچ نتیجه گیری در مورد مشروطیت قانون تگزاس نیست.”

او همچنین اشاره کرد که ارائه دهندگان سقط جنین در تگزاس در درخواست اضطراری خود به دنبال مسدود کردن قانون ، استدلال شفاهی نکرده اند (هر چند ارائه دهندگان از آن زمان به دادگاه بازگشت و همین را خواست) دولت بایدن نیز وقتی از دادگاه خواست “در عرض چند ساعت” درباره ماندن سیاست ماندن در مکزیک تصمیم گیری کند.

آلیتو در مورد نگرانی مبنی بر اینکه قضات موظف به افشای نحوه رأی گیری آنها در مورد دستورات سایه نیستند ، گفت که هر قوه قضاییه مختار است که یک توافق یا مخالفت جداگانه بنویسد یا یادداشت کند ، اما وقتی قاضی به طور جداگانه نمی نویسد ، معمولاً به این دلیل است که او فکر نمی کند این مهم باشد علیتو ​​گفت ، حتی در زمینه شایستگی خود ، برخی از قضات در طول تاریخ “مخالفان قبرستان” را نوشته اند – مخالفت هایی که در بین قضات در داخل گردش می کردند اما هرگز منتشر نمی شوند.

آلیتو همچنین این اتهام را محکوم کرد که دادگاه به طور فزاینده ای از پرونده سایه برای صدور تصمیمات گسترده ای استفاده کرده است که قانون را به طرق قابل توجه تغییر می دهد. وی اذعان کرد که اعطای یا رد درخواست کمک های اضطراری “پیامدهای مهمی” دارد. اما او گفت: “این پیشنهاد که این احکام اضطراری به طور قطعی در مورد مسائل مهم تصمیم گیری می کند ، نادرست است.” وی ادامه داد ، تصمیمات مربوط به امداد اضطراری در مورد موضوع اصلی پیش زمینه نیست. اما تصمیمات سایه ای در حال تبدیل شدن به یک سابقه است موارد مرتبطبه

آلیتو با گفتن این که منظور او این نیست که روش فعلی کامل است و نباید تغییر را در نظر گرفت ، صحبت خود را پایان داد. وی از علما و قضات دعوت کرد تا تغییرات رویه ای را پیشنهاد دهند ، اما گفت که رسانه ها و صحبت های سیاسی در مورد سایه “انتقاد جدی” نیست.

در پایان سخنرانی وی جلسه پرسش و پاسخ مختصر و سرپرستی شده بود. از آلیتو پرسیدند که چگونه COVID-19 دادگاه را تغییر داده است. او از اینکه “چیزی گم شده است” ابراز تاسف کرد زیرا قضات فرصتی نداشتند که بیش از یک سال در یک اتاق با هم باشند ، اما مزایای عدم مجبور به مکرر بستن کراوات و تراشیدن کمتر را ستود.

در حالی که آلیتو صحبت می کرد ، یک درخواست اضطراری دیگر به دادگاه رسید. گروهی از معلمان مدارس شهر نیویورک از دادگاه پرسید مسدود کردن دستور واکسن شهر برای کارکنان مدارس دولتی.

logo-footer