Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جان لمپارسکی / گتی ایماژ برای هولو)

همانطور که مجلس به سمت استیضاح می رود ، فرصتی دیگر برای وکلا وجود دارد که بخاطر 15 دقیقه بدنام کردن در قانون اساسی خود را تحقیر کنند و ، همانطور که قابل پیش بینی است که ماهی قزل آلا با شکوه در بالادست رودخانه تولد خود بازگشت ، آلن درشوویتز به سر آن خط پرید. افسانه قانون هاروارد به سردرد تبدیل شد به بوستون هرالد گفت که او در مورد فرصتی برای شرکت در یک خصیصه دیگر محاکمه برای برگ انجیر رأی سیاسی مجلس سنا:

Dershowitz ، استاد ممتاز دانشکده حقوق هاروارد و وکیل مشهور که در اولین دادگاه استیضاح سنای ایالات متحده در تیم حقوقی ترامپ بود ، به هرالد گفت که برای دفاع دوباره از رئیس جمهور است.

درسوویتز گفت: “من این کار را می کردم.” “من فکر می کنم سخنرانی وی با اصلاحیه اول محافظت شد.”

و این احساس ظاهراً متقابل است! گفته می شود که دونالد ترامپ برای دفاع از او در نظر دارد تا شوشیویتس و رودی جولیانی را ببیند قبل از سنا در یک کمدی رفیق در مورد دو وکیل مدافع ستایش که برای آخرین امتیاز تیم می شوند. این دو به چه بلاهایی برخواهند خورد !؟

البته اگر محاکمه استیضاح برگزار شود ، که Dershowitz قاطع است و اتفاق نمی افتد:

Dershowitz افزود که “قانون اساسی به طور خاص می گوید كه رئیس جمهور باید با استیضاح از سمت خود بركنار شود.” وی گفت که از آنجا که در آن گفته نشده است “رئیس جمهور سابق” ، “صلاحیت سنا محدود به یک رئیس جمهور مستقر است” ، امکان دادرسی را ممنوع می کند.

این کوکنار بر اساس قرائت عمدی سطحی متن است. به عنوان پروفسور مایکل گرهاردت در Just Security توضیح می دهد:

قانون اساسی پیش بینی کرده است که رئیس جمهور “به دلیل استیضاح ، محکومیت به خیانت ، رشوه ، یا سایر جرایم سنگین و بزهکاری” از سمت خود برکنار می شود ، اما در مورد زمان استیضاح و محاکمه چیزی نمی گوید. این حذف منطقی است ، زیرا روسای جمهور – و دیگر مقامات استیضاح کننده دیگر – می توانند در هر زمان که منصب خود هستند ، از جمله ماههای آخر ماه یا روزهای حضور در سمت خود ، مرتکب جرایم استیضاح شوند. مطمئناً منطقی نیست که روسای جمهوری که در اواخر دوره خود رفتار نامناسبی انجام داده اند یا ممکن است تا اواخر دوره آنها کشف نشده باشد ، از روشی که قانون اساسی در آنها منع خدمت در سایر دفترهای فدرال یا دریافت هرگونه فدرال می کند ، مصون باشند. حقوق بازنشستگی

Dershowitz مایل است که یک بار دیگر در شعارهای بلند فکر دفاع از متمم اول از سوراخ خرگوش قرص قرمز پایین بیاید. به نظر او ، هیچ چیز ترامپ به جمعیتی آشفته و آشوبگر که تلاش را تشویق می کردند ، نگفت برای ربودن فرماندار میشیگان، حمله به پایتخت های ایالتی، و دو هفته گذشته را سپری کرد آشکارا در مورد تلاش برای کشتن مایک پنس بحث می کند، ممکن است به معنای تحریک باشد.

بعد از اینکه وکیل شما به آنها گفت “به محاکمه با جنگ” بپردازند ، خواه به یک جمعیت خشمگین بگویید که به Capitol بروند و “مانند جهنم بجنگند و اگر مثل جهنم جنگ نکنید ، دیگر کشور نخواهید داشت” ملاقات می کند براندنبورگ تست مطمئناً یک سوال است. تی بوداو سخنرانی “به منظور تحریک یا تولید اقدامات غیرقانونی قریب الوقوع” ، وگفتار او “احتمالاً تحریک یا تولید چنین عملی” است؟ این سخت گفتن این نبود.

اما این واقعاً مربوط به استیضاح نیست.

برای استیضاح نیازی نیست که رئیس جمهور اقدامی انجام دهد که در غیر این صورت منجر به محکومیت کیفری شود. توازن قریب به اتفاق بورس تحصیلی قانون اساسی – که درساوویتس اعتراف می کند – نتیجه می گیرد که “جرم” برای محکوم کردن و برکناری یک افسر در ماده استیضاح ضروری است. این واقعیت که اقدامات ترامپ حداقل ، به دلیل نداشتن اصطلاح بهتر ، تحریک آمیز بوده است ، برای سنا برای محکوم کردن وی کافی است. و مهمتر از همه ، محروم کردن امتیازات پس از ریاست جمهوری یا توانایی اش در سمت های بعدی است.

با وجود این ، درساویتس در حال کار اضافی در رسانه ها برای ساختن روایتی غلط است که استیضاح خطری بی نظیر برای نظم قانون اساسی است. همانطور که او به فاکس نیوز گفت:

این استاد دانشگاه گفت كه استیضاح رئیس جمهور برای سخنان وی ، سبكی است كه توسط تدوین کنندگان قانون اساسی پیش بینی نشده است.

وی گفت: “این مانند یک سلاح پر شده آماده استفاده توسط هر یک از طرفین علیه طرف دیگر خواهد بود ،” و این چیزی نیست که استیضاح یا اصلاحیه 25 در نظر گرفته شده باشد. “

خاطره ای از دانشکده حقوق که هنوز هم در من طنین انداز می شود ، دانشجویی است که با استناد به یک لغزنده از عواقب تصور شده ، از فرضیه استاد جلوگیری می کند و باعث می شود استاد بگوید: “این عالی است ، اما بگذارید بگوییم شیب لغزنده دقیقاً همان جایی که من گفتم پایان می یابد و شما در واقع جواب سوال را می دهید. “

شاید همه ما بتوانیم موافقت کنیم که در مورد “استیضاح” اعزام یک گروه مسلح برای محاکمه معاون رئیس جمهور “موافق باشیم و اگر هرگز دوباره مطرح شود ، وقتی به آن پل رسیدیم از آن پل عبور خواهیم کرد.

آلن درشوویتس می گوید در دادرسی استیضاح دیگر از ترامپ دفاع خواهد کرد [Boston Herald]
Dershowitz استیضاح ترامپ را “سلاحی پر شده” می داند که “برای قانون اساسی بسیار خطرناک است” [Fox News]


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد Above the Law و مجری مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer